Crikvenica a okolí

• tzv. Cesta zamilovaných (Ljubavna cesta) směřuje do vnitrozemí ke zřícenině Badanj nad letoviskem, pěkné výhledy, 2 km dlouhá (je značena z Vinodolské ulice v Crikvenici až ke zřícenině), výhled na Vinodol

• Přímořská promenádní cesta "lungo mare" vede do sousedních letovisek (Selce – Crikvenica – Dramal – Kačjak – Jadranovo). Promenáda je vhodná jak k procházkám, tak na kolo, kolečkové brusle či jogging

• celodenní lodní výlet nebo os. vozidlem na ostrov Krk do zátoky Klimno. V zátoce Klimno lidi již po století využívají účinky léčivého bahna.Teď již nemusíte chodit do koupelí, aby jste si pozitivní účinky léčivého bahna vyzkoušeli na vlastní kůži. V zátoce Klimno, na západní straně ostrova Krk si můžete vychutnat požitek z léčivého bahna v jeho nejčistší a nejpřirozenější podobě. Nechejte se rozmazlovat a vyzkoušejte léčbu, která zkrášlí nejen Vaši pokožku, ale také osvobodí Vaši mysl od stresu a vyléčí i Vaši duši. Také se hovoří, že toto bahno má pozitivní efekt na léčbu dny. .

• Vinodol - údolí v přilehlém zázemí Crikvenice,
Vinodol (Vallis vinariae) je historické území, údolí široké mezi 2 až 3 km, které se táhne od Bakarského zálivu k Novému Vinodolskému v délce 24 km. Od moře je odděleno hřebenem širokým 2 km a vysokým až 300 metrů. Z vnitrozemí je chráněno horskými hřebeny před studenými větry.
Vinodol je již odedávna oblíbeným cílem vycházek a výletů z letovisek na Chorvatském přímoří. Jeho přitažlivost zvyšují romantické zříceniny několika středověkých hradů, vyhlídky z místních kopců a možnost pokračovat po značených turistických cestách dál do horského lesnatého vnitrozemí nad Vinodolem. Za návštěvu stojí zejména městečko Bribir s frankopanským hradem, 9 km.

• Cestovní agentury nabízejí různé lodní výlety, např. polodenní lodní výlet k mysu Kačjak severně od Crikvenice, dále pak na ostrov Krk zátoky Klimno, do městečka Šilo a zpět do Crikvenice. Další variantou je polodenní výlet do Vrbniku na ostrově Krku (s ochutnávkou proslulého místního vína) a s koupáním v zátoce Sveti Marak. Z celodenních výletů lz jmenovat výlet do Bašky na ostrově Krku či na ostrov Ráb.

• do horských letovisek Gorského kotaru - Delnice, Lokve s Lokvarským jezerem, krásná horská příroda, cca 35 km

Fotogalerie